Requirements Management - SRM

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se "Software Requirements Managementu - SRM". Weblog je součástí informačního portálu AKA-MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým. Stránka podporuje službu RSS! Vzhledem k malému počtu českých zdrojů, jsou odkazy směrovány rovněž na stránky v angličtině nebo němčině.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

25.9.07

Developing User Stories in an XP Environment (ENG)

Hodinový multimediální e-learningový kurz, nabízený firmou INQUESTRA, představuje úvod do vývojového cyklu a do procesu Extremního Programování ( XP ) a Extremní Analýzy ( XA ) se zaměřením na User Stories ( v literatuře používáno bez překladu, nebo překládáno jako požadavky zákazníka). Kurz vyvrací řadu mýtů, které brání efektivnímu užití XP, přibližuje výhody XP a podmínky dosažení efektu jeho uplatnění, především ty, které souvisí s kvalitou požavků.
Kurz se zaměřuje na odpovědi následujících otázek:
- How do I put User Stories in their proper context?
- How detailed should each User Story be?
- How do I write User Stories consistently?
- How do I determine the dependencies between User Stories?
- How do I deal with contradictory and ambiguous User Stories?
- What is the Extreme Programming Development Cycle?
V anotaci kurzu na stránce dodavatele se praví:
"This tutorial is intended for those who are relatively new to the User Story and Extreme Programming world and want to do it ‘right the first time’, or those who are experienced and want to pick up some tips and techniques before tackling their next XP project."
Obsah kurzu představuje význammný přínos do souboru metod vývoje požadavků ( Requirements Development ) i celého Requirements Managementu. O významu User Stories se praví:
"User Stories are one of the primary development artifacts for XP project teams. A user story is a very high-level definition of a requirement, containing just enough information so that the developers can produce a reasonable estimate of the effort to implement it. A good way to think about a user story is that it is a reminder to have a conversation with your customer (in XP project stakeholders are called customers).
Bleskový pohled na několik slajdů z obsahu kurzu najdete kliknutím na obrázek v levém horním rohu zprávy!
Více informací získat na adrese:
http://www.inquestra.com/IQ003dusxp.htm