Requirements Management - SRM

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se "Software Requirements Managementu - SRM". Weblog je součástí informačního portálu AKA-MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým. Stránka podporuje službu RSS! Vzhledem k malému počtu českých zdrojů, jsou odkazy směrovány rovněž na stránky v angličtině nebo němčině.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

16.9.06

Gathering Requirements - Podcast (angl.)

Technologie sdílení poznatků formou podcastingu proniká do nejrůznějších oblastí. Nevynechala ani oblast projektového managementu a na ní navazující téma SW Requirements Management. Na webu je ke stažení soubor ve formátu MP3, který si můžete spustit ze svého přehrávače. (Potřebujete-li vysvětlení k pojmu podcast, pak odkaz na můj weblog věnovaný podcastingu  najdete na konci této zprávy.) Podcast, o kterém je řeč, je věnován problematice zjišťování požadavků zákazníků v multikulturním prostředí. V anglickém originále je uveden takto:
"One of the most difficult tasks project managers and business analysts face is obtaining customer requirements. Even when business customers and the business analyst work in the same building, misunderstandings are bound to arise. It's a challenge to ask the right questions, get the right people involved, and document unambiguous requirements, regardless of the backgrounds of those participating. When the project includes multi-cultural stakeholders, particularly if they comprise a virtual team working in geographically dispersed areas, the job becomes much harder. On this week's episode of The Project Management Podcast™ we hear from Richard Larson, PMP, and Elizabeth Larson, PMP, what interpersonal skills, approaches and tools you as a project manager can utilize to address these issues."
Podcast si můžete poslechnout nebo stáhnout na adrese:
http://media.libsyn.com/media/pmpodcast/PM_Podcast_2006_09_16_-_Gathering_Requirements.mp3 
Informaci o podcatnigu obecně a odkazy na ukázky najdete v mém weblogu na adrese:
http://www.akamonitor.cz/podcast.htm