Requirements Management - SRM

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se "Software Requirements Managementu - SRM". Weblog je součástí informačního portálu AKA-MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým. Stránka podporuje službu RSS! Vzhledem k malému počtu českých zdrojů, jsou odkazy směrovány rovněž na stránky v angličtině nebo němčině.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

21.9.06

Enterprise Architect z devShopu


V několika zprávách v tomto weblogu jste se dočetli o CASE nástroji Enterprise Architect. Obdržel jsem řadu dotazů ohledně dodávaných verzí a žádost o doporučení dodavatele systému v ČR. Základní charakteristika produktu je následující:
"Enterprise Architect je nástroj pro modelování pomocí UML. EA podporuje následující modely - Business Process Model, Class model, Use Case model, Activity model, Sequence model a Component model. Výstup je možný ve formátu RTF (dokumentace) a ve formátu XMI pro spolupráci s ostatními produkty. Verze Professional a Corporate umožňují ukládat projekty do datábazí MySQL nebo na sql servery, Corporate navíc obsahuje podporu pro práci v týmu Výhodou nakupu tohoto nástroje je metodická podpora technologie EFEM - Extrémně Efektivního Modelování, která podává návody pro efektivní tvorbu softwaru s tímto nástrojem."
EA je dodáván v následujících verzích:
- Enterprise Architect - Akademická licence
- Enterprise Architect Corporate Edition
- Enterprise Architect Desktop
- Enterprise Architect Professional Edition
- Enterprise Architect Visual Studio Edition
- Speciální edice pro Visual Studio 2005. Tato verze obsahuje Corporate edici společně s MDG Integration pro Visual Studio 2005 s výraznou slevou.
Výrobcem produktu EA je australská firma SPARX Systems, která má v ČR několik resellerů. U některých z nich produkt v nabídce budete těžko hledat.
Nejpozorněji se k produktu chová firma HTK Pro s.r.o., která provozuje devShop,
www.devShop.cz. Na webu najdete celou řadu pozitivních recenzí Enterprise Architekta. Nejbohatším zdrojem informací oproduktu je portál výrobce. www.sparxsystems.com.au.
Z pohledu tématu tohoto weblogu je velmi zajímavý článek "Requirements Management with EA", který dokazuje jednu z předností EA, kterou je integrace podpory RM přímo v základu EA.
Zájemci o produkt si mohou stáhnout 30-ti denní trial verzi, která obsahuje i příklad použití. Soubor je cca 27 MB velký a snadno se instaluje. Ke stažení je nabízen i prohlížeč souborů vytvořených v EA, který poslouží k uchování přístupu k výsledkům práce s Trial verzí.
Vzhledem k tomu, že svoje přednášky a cvičení opírám o tento produkt, budu v budoucnu nabízet upozornění na zajímavé aspekty užití EA v praxi.
Na stránku devShopu i firmy SPARX Systems se můžete kdykoliv dostat snadno využitím odkazu spojeného s příslušným logem v levém sloupci tohoto weblogu.