Requirements Management - SRM

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se "Software Requirements Managementu - SRM". Weblog je součástí informačního portálu AKA-MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým. Stránka podporuje službu RSS! Vzhledem k malému počtu českých zdrojů, jsou odkazy směrovány rovněž na stránky v angličtině nebo němčině.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

9.9.06

Enterprise Architect 6.5


Nová verze Enterprise Architectu ( EA ) 6.5 Build 797 byla uvedena na trh ve čtvrtek 7. září 2006. Ke stažení je 30-ti denní trial verze. Využijte odkaz pod logem výrobce - australské firmy SPARX, v levém sloupci této stránky. Nová verze má celou řadu novinek oproti předchozí verzi.
EA testuji především s cílem získání zkušeností s jeho využitím pro správu sw požadavků. Abych EA v této funkci poznal a přiblížil v tomto weblogu svůj názor na kvalitu podpory EA pro sw requirements management, přeložil jsem text, který je na portálu firmy SPARX k dispozici v anglické verzi. Nyní jen čekám na souhlas firmy s uveřejněním překladu. Zatím si můžete na níže uvedené adrese stáhnout originální anglické znění textu. Z úvodu cituji:
"Enterprise Architect is one of the few UML Tools that integrates requirements management with othersoftware development disciplines by creating requirements directly in the model. Requirements management is built into the core product, solving many of the issues of traceability, interdisciplinaryteam divisions, integration with change and configuration management systems. Some of the features include:
- The ability to create and view requirements directly in the model.
- The ability to detail Use Cases directly in the model.
- The ability to enter attributes for each requirement such as Difficulty, Status, Type, you can alsoadd your own attributes.
- The ability to trace requirements to Business Rules, Test Cases and Analysis Artifacts.
- A unique Relationship or Traceability Matrix - allowing you to quickly view the impact ofchanges in requirements.
- The ability to create Customer Quality MS Word and HTML documentation.
Odkaz na adresu originálního textu ve formátu PDF je:
TADY.