Requirements Management - SRM

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se "Software Requirements Managementu - SRM". Weblog je součástí informačního portálu AKA-MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým. Stránka podporuje službu RSS! Vzhledem k malému počtu českých zdrojů, jsou odkazy směrovány rovněž na stránky v angličtině nebo němčině.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

14.8.06

Specifikace požadavků - šablona VOLERE

Problematika specifikace požadavků není zvláštností SRM. Na webu je k dispozici šablona, která je výsledkem zkušeností získaných při specifikaci požadavků v nejrůznějších oblastech. Šablonu lze stáhnout v různých formátech a upravit si ji podle potřeb a situace. Existují programy, které s šablonou dokáží pracovat jako se vstupem při správě pořadavků. Na webu je k i dispozici český překlad šablony. Uvádím:
- anotaci šablony v angličtině
- obsah - strukturu šablony
- webovou adresu, kde je ke stažení
Na adrese
www.volere.co.uk je ke stažení řada článků pojednávacích o specifikaci požadavků.
"The Volere Requirements Specification Template is intended for use as a basis for your requirements specifications. The template provides sections for each of the requirements types appropriate to today's software systems. You may download a pdf version from the Volere site and adapt it to your requirements gathering process and requirements tool. The Volere site also has a Word RTF version. The template can be used with Requisite, DOORS, Caliber RM, IRqA and other popular tools."
Obsah - strutura šablony:
Fair Use Volere Requirement Shell Requirement Numbering Definitions Used in this Template
- PROJECT DRIVERS: 1. The Purpose of the Project 2. Client, Customer, Stakeholders 3. Users of the Product
- PROJECT CONSTRAINTS: 4. Mandated Constraints 5. Naming Conventions and Definitions 6. Relevant Facts and Assumptions
- FUNCTIONAL REQUIREMENTS: 7. The Scope of the Work 8. The Scope of the Product 9. Functional and Data Requirements
- NON-FUNCTIONAL REQUIREMENTS: 10. Look and Feel 11. Usability and Humanity 12. Performance 13. Operational 14. Maintainability and Support 15. Security 16. Cultural and Political 17. Legal
- PROJECT ISSUES: 18. Open Issues 19. Off-the-shelf Solutions 20. New Problems 21. Tasks 22. Cutover 23. Risks 24. Costs 25. User Documentation and Training 26. Waiting Room 27. Ideas for Solutions
Adresa stránky s nabídkou šablony v angličtině:
http://www.volere.co.uk/template.htm